top of page

Mediateka

Zapraszam do lektury inspirujących publikacji.

 

"One są wśród nas"

czyli seria publikacji wydanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, dotyczących funkcjonowania dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności lub choroby.Publikacje te zawierają szczegółowe informacje na temat postępowania z dzieckiem przewlekle chorym w szkole, a także wskazuje kierunki i sposoby rozwiązywania ewentualnych problemów.

Uczeń ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się

Zapraszam do lektury krótkiego poradnika na temat zasad postępowania z uczniem z dysleksją rozwojową oraz mozliwych sposobów dostosowań.

Scenariusze zajęć profilaktycznych

Zapraszam do zapoznania się ze scenariuszami godzin wychowawczych dla młodzieży.

 

Tematyka to uzależnienia behawioralne (od czynności) np. granie w sieci, zakupy, smartfon) oraz umiejętnośći społeczne chroniące przed "popadnięciem" w uzależnienia (asertywność, komunikacja interpersonalna, radzenie sobie ze stresem) 

Dopalacze - informacje dla nauczycieli 

W linkach znajdą Państwo prezentacje multimedialne zwiększające świadomość rynku szkodliwych substancji psychoaktywnych "nowej generacji".

 

Materiały pochodza ze szkolenia "Dopalacze - aktualne zagrożenie dla dzieci i młodzieży" zorganizowanego przez Sanepid, w którym uczestniczyłam w październiku 2015r.

 

Zapraszam do lektury, służę wsparciem przy organizowaniu zajęć tematycznych dla młodzieży.

 

Polecam także materiały informacyjne, skierowane do młodzieży, zamieszczone na stronie www.dopalaczeinfo.pl

 

bottom of page