top of page
Drodzy Uczniowie!
W tym dziale znajdziecie informacje na tematy dotyczące młodzieży.
 
Tematy:  telefon zaufania, prawo, palenie, psychoterapia 

Pokonaj depresję

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego przedstawiam Wam krótką, animowaną historię, która przybliża problematykę depresji i sposoby wyjścia z niej.

Jeśli odnajdujecie w tej historii siebie lub swoich bliskich, dajcie znać wychowawcy, pedagogowi czy psychologowi szkolnemu.

Proszenie o pomoc to prawdziwy akt odwagi!

Dziękuję, nie palę 

Z niepokojem zauważam coraz większa liczbę palących papierosy uczniów szkoły...

Czasami kiedy rozmawiam z "ujawnionymi" palącymi mam wrażenie, że chodzi im wyłącznie o to, by się "nie wydało", żeby nie dostać punktów ujemnych, nie ponieść doraźnych konsekwencji palenia.

Chcę żebyście wiedzieli, że w działaniach nauczycieli bardziej chodzi o to, byście nie palili bo to szkodliwe, niż o to by uprzykrzać wam życie "łapankami" czy punktami karnymi.Swoim przykładem i poniższymi publikacjami zachęcam Was do papierosowej abstynencji.

Warto!Psycholog? Telefon zaufania? Tak! 

Może się zdarzyć  że dotychczas stosowane przez was sposoby radzenia sobie z problemami okazują się mało skuteczne. 

Przynoszą więcej szkód niż korzyści.Czasami zupełnie nie macie już pomysłów, jak rozwiązać daną sprawę  a ona wciąż uwiera Was jak niewygodne buty...

​​

Warto wówczas poszukać pomocy.W szkole możecie zawsze przyjść do mnie po wsparcie lub poradęDla tych którzy wolą uzyskać pomoc poza szkołą - adresy stołecznych poradni.


 

bottom of page